Austame-erinevusi-margis_Foto_Teet_Raik-scaled-aspect-ratio-16-9

Orkla Eesti pälvis mitmekesise tööandja märgise “Austame erinevusi”

29. mail tunnustas Eesti Inimõiguste Keskus koostöös majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga Eestis tegutsevaid ettevõtteid, avaliku sektori organisatsioone ja vabaühendusi mitmekesise tööandja märgisega “Austame erinevusi”. Orkla Eesti oli üks märgise saajatest.

Tegemist on kvaliteedimärgiga, mis näitab, et organisatsiooni väärtusruumis on olulisel kohal hoolimine igast oma töötajast, kliendist ja koostööpartnerist, sõltumata nende erinevustest või eripäradest. See on tunnustus ja ühtlasi arenguvõimalus tööandjatele, kes väärtustavad mitmekesisust ja pingutavad kaasava töökeskkonna loomise nimel.

Orkla väärtustesse on mitmekesise, kaasava ja võrdset kohtlemist austava töökultuuri edendamine tugevalt sisse kirjutatud. Olenemata sellest, millisest soost Sa oled, millist keelt räägid, millist muusikat väärtustad, milline on Sinu päritolu või usuline kuuluvus, meile oled oodatud just sellisena nagu oled, sest meie jaoks on oluline inimese pädevus, oskused ja võime organisatsiooni panustada. Usume, et oleme edukad, kui meie ettevõtte erinevate tasandite töötajad peegeldavad ühiskonda, milles elame ja tegutseme,“ rääkis Orkla Eesti personalidirektor Krista Laever.

Oleme tänulikud, et meie tegevus mitmekesise ja kaasava töökeskkonna loomisel on tunnustust leidnud, samas innustab saadud märgis meid veelgi sihipärasemalt sel suunal tegutsema,“ lisas ta.

Märgist “Austame erinevusi” saavad taotleda kõik Eesti ettevõtted, avaliku sektori organisatsioonid ja vabaühendused, kus väärtustatakse töötajaid, sõltumata nende erinevustest ja eripäradest, ja pingutatakse kaasava töökeskkonna loomise nimel. Alates 2018. aastast välja antav märgis kehtib kaks aastat.

Loe lähemalt siit: Mitmekesise tööandja märgis – Eesti Inimõiguste Keskus (humanrights.ee)