Maiasmokk-Green-Key-aspect-ratio-16-9

Kohvik Maiasmokk sai Green Key keskkonnamärgise

Aasta algus tõi Orkla Eesti tütarettevõttele, Tallinna vanalinnas asuvale ajaloolisele kohvikule Maiasmokk rõõmusõnumid – kohvikule väljastati rahvusvaheliselt tunnustatud keskkonnamärgis Green Key.

Green Key on juhtiv standard, millega tunnustatakse turismiettevõtete, toitlustusasutuste ja konverentsikeskuste keskkonnahoidlikku ja kestlikku tegutsemist. Külastajatele annab märgis kindluse, et ettevõte on pühendunud keskkonnamõju vähendamisele ja meie kõigi parema homse loomisele.  

„Kohvikus Maiasmokk hoiame au sees meie pikka minevikku, aga hoolime väga ka tulevikust, mistõttu oleme juba aastaid korraldanud oma tegevust nii, et see oleks võimalikult keskkonda hoidev. Kurssi on aidanud hoida nii Orkla grupi suunised kui ka Green Key standardid, mille väärilised soovime olla. Tänaseks on meie pingutused vilja kandnud ja saamegi uhkusega öelda, et alanud aasta saabus meie jaoks värske Green Key sertifikaadiga,“ ütles Maiasmoka kohviku juhataja Mirell Kraan 

Green Key märgise saamiseks peavad ettevõtted vastama kindlatele keskkonnasäästlikele kriteeriumidele, mis hõlmavad energiatõhusust, veekasutust, jäätmete käitlemist, taaskasutust, keskkonnaharidust ja muud.  

„Näiteks kasutame palju kohalikku toorainet ja toodangut, pakume taimseid toite ja töötame selle nimel, et nende valik suureneks, samuti pakume puhast ja kvaliteetset kraanivett, kaardistame toidujäätmed ja otsime võimalusi nende vähendamiseks. Taolisi tegevusi on veel palju teisigi,“ kirjeldas kohviku Maiasmokk juhataja.  

Green Key sai alguse 1994. aastal Taanist ning tänaseks on märgisega liitunud ca 4000 ettevõtet 60 riigist üle maailma. Green Key programm aitab kaasa ÜRO Säästva Arengu Eesmärkide saavutamisele. 

Orkla Eesti tütarettevõte OÜ Maiasmokk on Eesti üks vanim järjest tegutsev kohvik Tallinna vanalinnas. Kohvik pakub laias valikus kohapeal valmistatud kondiitri- ja pagaritooteid, hõrke käsitöökomme ning erinevaid martsipanifiguure.