Korvitsad-loomaaeda-aspect-ratio-16-9

Põltsamaa saatis loomaaia elanikele 5 tonni kõrvitsaid

Kuigi tänavu on öökülmad esitanud köögiviljakasvatajatele väljakutseid, olid Orkla Eesti Põltsamaa tehase salved tublide põllumeeste abil veel hetk tagasi kõrvitsaid täis. Kogu vajamineva koguse ehk ligi 700 tonni kõrvitsaid sai tehas Eesti põldudelt ning kõrvitsaid jäi ülegi. Et kvaliteetset toitu mitte raisku lasta, annetas Põltsamaa 5 tonni ülejääke Tallinna loomaaia asukatele, samuti jõuavad tootmisest üle jäänud kõrvitsad heategijate kaudu Eesti inimeste toidulauale.

Tallinna loomaaia turundusspetsialisti Helina Õunapuu sõnul jõudis Põltsamaa saadetis nendeni täpselt õigel ajal. „Kõrvitsate kogumiskampaanias osalevate õppeasutuste ja heade inimeste abil kogume igal sügisel loomadele kõrvitsa- ja muid köögiviljavarusid. Tänavu on annetamine olnud aga ilmaolude tõttu kesine, olime veel septembriski iga-aastase kõrvitsapeo toimumise osas mures. Eile aga toimetas Põltsamaa meieni 5000 kilo kõrvitsaid, millega saame rõõmustada paljusid loomi loomaaias, hiirtest elevantideni, ning neid jagub ka kõikide väljapanekute jaoks kõrvitsapidustustel,“ rääkis Helina Õunapuu.

Sel hooajal valmib Orkla Eesti Põltsamaa tehases kõrvitsatest 15 erinevat hoidist, mida toodeti kokku 700 000 tükki ehk pool miljonit kilo. „Sellest 55% tarbitakse Eestis, ülejäänud läheb ekspordiks, peamiselt Soome. Nii eestlaste kui soomlaste lemmikuks on jätkuvalt marineeritud kõrvitsakuubikud,“ sõnas Põltsamaa tehase juht Indrek Grossthal.

Ta lisas, et Põltsamaa tehases pööratakse suurt tähelepanu sellele, et toidutootmine oleks võimalikult kestlik ning minimaalsete kadudega. „Kvaliteetsetele toiduülejääkidele püüame leida kasutust, tehases tekkivad biojäätmed suuname aga rohegaasi tootmisesse. Sel viisil toodetud energial sõidavad muuhulgas näiteks Tartu linna bussid,“ lisas Grossthal.

Orkla Eesti gruppi kuuluv Põltsamaa tehas on ligi 140 töötajaga piirkonna suurim tööandja. Tehases valmivad mahlad, mahlajoogid ja smuutid, konserveeritud köögiviljad, valmistoidud, kastmed, moosid, leivakatted ning veel palju muud. Põltsamaa tehases pööratakse suurt tähelepanu toidu maitsele, kvaliteedile ja tervislikkusele, samuti keskkonnale ja kestlikule toidutootmisele.