Planeerimine, ost ja logistika

Planeerimisosakond aitab tervel ettevõttel efektiivsemalt toimida: siin koostatakse koostöös müügi- ja turundusosakonnaga nii lühiajalised kui ka pikaajalised müügiplaanid ning planeeritakse kõik tarneahelasse puutuv: transport, ost, laovarud, tootmine.

Lisaks koordineerib planeerimisosakond info liikumist, et tootmise, logistika ja müügiosakonna vaheline koostöö sujuks ladusalt ning tegeleb ka teiste Orkla toodete sisseostuga, tehes palju rahvusvahelist koostööd välispartneritega 14 erinevast riigist. Selle osakonna professionaalsed ja hea huumorimeelega müügi-, tootmise- ja tarneplaneerijad moodustavad pühendunud ja üksteist toetava meeskonna.

Ostuosakonna põhitegevus on Orkla Eesti tootmisüksuste varustamine kvaliteetse toor- ja pakkematerjaliga. Lisaks aidatakse ka teisi osakondi erinevatel läbirääkimistel, et saada ostetavatele kaupadele ja teenustele paremaid tingimusi. Tänu meie üksusele on võimalik ettevõttel kulusid kokku hoida. Lisaks toetame ka erinevaid innovatsiooniprojekte uute ja põnevate materjalide otsimisega. Tarneahela ostuosakonnast leiab toetavad ja laia silmaringiga kolleegid. Me oleme tulemustele ja lahendustele orienteeritud, sihikindlad ja järjepidevad. Kindlasti peavad meie tiimi kuuluvad ostuspetsialistid ja – kategooriajuhid olema kiire ja analüütilise mõtlemisega ning head läbirääkijad ja meeskonnamängijad. Teeme igapäevaselt tihedat rahvusvahelist koostööd teiste Orkla kontserni kuuluvate ettevõtetega.

Orkla Eesti logistikaosakond tagab selle, et nii Põltsamaa kui ka Kalevi tehases oleksid toorained ja pakkematerjalid korrektselt vastu võetud, ladustatud ning vastavalt tootmisplaanile õigeaegselt tootmisüksustesse toimetatud. Meie ülesandeks on ka valmistoodangu koguste ja õigsuse kontrollimine ning seejärel toodangu viimine tootmisalalt lattu.

Logistikaosakond koordineerib ka klienditellimuste käsitlemist alates tellimuse jõudmisest majja kuni kauba tarnimiseni kliendile. Samuti jälgivad osakonna töötajad mõlemas tehases seda, et vastavalt müügiprognoosidele oleks laos alati piisav varu erinevatest toodetest, tagamaks stabiilse tarnekindluse meie klientidele. Lisaks abistame vajadusel ettevõtte teisi osakondi transpordi korraldamisega. Meie tööd lihtsustavad kaasaegsed aluseteisaldajad, virnastajad ning paberivaba lao tarkvara.