Kalev liitus maailma suurima kestliku tootmise programmiga Rainforest Alliance

28.01.2021

Alanud aastal vahetub Kalevi toodetel senine kestliku tooraine märgis UTZ uue, veelgi ambitsioonikama, „Rainforest Alliance sertifitseeritud“ märgisega. Märgisel on kujutatud puukonna, mis sümboliseerib tervet ja tasakaalus looduskeskkonda. Konnaga märgis võimaldab tarbijatel ära tunda tooteid, mis on toodetud loodust säästes ja kakaokasvatajatele õiglasemat tasu makstes.

„Rainforest Alliance programmiga liitumine on osa Orkla Eesti pikaajalisest kestlikkuse strateegiast,“ selgitas programmiga liitumist Orkla Eesti juhatuse esimees Kaido Kaare.

„See on oluline teema, kuigi meie Kalevi toodete tooraine tuleb kaugelt ja puudutab inimesi ja loodust tuhandete kilomeetrite kaugusel. Programm tagab, et kogu tarneahela toimimine, alates kakaokasvatajast kuni kaupluseni välja, vastab kestlikkuse põhimõtetele. Valides Rainforest Alliance märgisega tooteid, võib tarbija kindel olla, et tema valikud ei kahjusta loodust ega kakaokasvatajate huve,“ lisas Kaare.

Kalevi kommivabrik liitus juba kuus aastat tagasi esimese Baltimaade toidutootjana jätkusuutlikkuse märgisega UTZ. Uue märgise kasutuselevõtt tuleneb kahe organisatsiooni, UTZ ja Rainforest Alliance, ühinemisest aastal 2018. Ühinemisega koondati seni eraldi tegutsenud jõud ja pandi paika märgistamise ja kaubamärkide poliitika aastaks 2020 ja edasiseks, et astuda kestlikkuse eesmärkide suunas veelgi pikemate ja kiiremate sammudega.

Rainforest Alliance’i märgis tähendab, et kakao, mida kasutatakse Kalevi toodetes, on kasvatatud põllumajanduslikus tootmises, mis on sertifitseeritud vastavalt Rainforest Alliance’i säästva põllumajanduse standardile ja / või UTZ käitumisjuhendile. Sertifikaadi saavad põllumehed, kelle tootmismeetodid  toetavad kolme kestlikkuse alustala: sotsiaalset, majanduslikku ja keskkonnaalast.

Rainforest Alliance on 70 riigis tegutsev mittetulunduslik organisatsioon, mis tegutseb metsade kaitse, põllumeeste õiglase sissetuleku, inimõiguste tagamise ja kliimamuutuste vähendamise nimel.

UTZ oli 2002. aastal asutatud kestliku kohvi- ja kakaokasvatamise programm ja märgis, mille nimi tulenes maiade keelsest sõnaühendist Utz Kapeh (hea kohv).

 Orkla Eesti Kalevi tehas on Baltimaade suurim magusatootja ning Põhjamaade suurim šokolaadi kompetentsikeskus. Orkla Eesti Kalevi toodetes kasutatav kakao on 100% UTZ ning järk-järgult Rainforest Alliance organisatsiooni poolt sertifitseeritud. Konnaga märk jõuab Kalevi erinevatele kakaod sisaldavatele toodetele 2021. aasta jooksul.

 

Täiendav informatsioon:

https://kalev.eu/ettevotte-tutvustus/vastutustundlik-ettevote/

https://www.rainforest-alliance.org/