Orkla Eesti jätkab tegevust ka eriolukorras

Viiruse levik maailmas ja Eestis on muret tekitav, see mõjutab nii inimeste kui ettevõtete tervist ja käekäiku.

14.03.2020

Inimesed koguvad varusid ja meile esitatavad tellimused on tavapärasega võrreldes kasvanud. Kinnitame, et Põltsamaa tehas ja Kalevi tehas töötavad igapäevaselt. Korrigeerime vastavalt nõudlusele oma tootmisplaane ning suurendame vajadusel tootmiskoguseid. Hetkel on põhifookus pikalt säilivatel Põltsamaa valmistoitudel ning Kalevi maiustustel ja küpsistel. Mõningane toiduvaru võiks kõigil kodus alati olla, aga suuri koguseid varuda ei ole tarvis.

Töötajad on ettevõtte tähtsaim vara ja nende tervise hoidmine on meie esmane prioriteet. Lisaks Terviseameti juhiste järgimisele oleme kehtestanud terve rea lisanõudeid oma töötajatele ja tootmise hügieenile. Oleme piiranud juurdepääsu oma tehastesse, kus ei tohi viibida ükski inimene, kes pole tootmisega otseselt seotud, kõik korralised hooldustööd on edasi lükatud. Hügieeninõuded toiduainetööstuses on ka muidu väga ranged, kuid hetkel oleme tellinud täiendavaid desinfitseerimisi ja lisakoristusi, kõiki detaile puhastatakse sagedamini kui tavaks. Desinfitseerimisvahendid on kõigile töötajatele kättesaadavad, ühtlasi on kokku pandud detailsed käitumisjuhised erinevateks olukordadeks, muuhulgas suunised, kuidas käituda kui haigestub töötaja ise või tema lähedane. Meil on erakorraliste olukordade juhtimise tegevusplaan, mille eesmärk on viiruse leviku tõkestamine ja vajadusel kiire reageerimine. Kontoritöötajad teevad tööd kodust, kontorisse võib tulla äärmisel vajadusel, reisid on ära jäetud ning ärikohtumised toimuvad üle interneti.

Nii nagu tehases, kaitseme oma töötajaid ja kliente ka kommipoodides ja kohvikutes. Koristame ja desinfitseerime ruume varasemast sagedamini, desinfitseerimisvahendid on käepärast nii töötajatele kui klientidele. Oleme hetkel müügilt ära võtnud lahtise kauba, et viirus ei saaks selle kaudu levida. Palume siiski, et end haigena tundvad inimesed või need, kellel on viirusega otsene kokkupuude, meie poode ja Maiasmoka kohvikut praeguses olukorras ei külastaks.