Põltsamaal valmib tippkokkade taktikepi all uudne kauasäiliv lõunaeine

Orkla Eesti Põltsamaa tehas koostöös Eesti peakokkadega tõi turule uue kontseptsiooniga lõunasöögisarja kiire elutempoga inimestele. Lõunasöögi teeb unikaalseks pakendi ja tehnoloogia kombinatsioon, mis võimaldab säilitada peakokkade loodud maitseid kuni aasta aega toatemperatuuril.

08.11.2019

Tasakaalustatud toidulauda toetavatest koostisainetest valmistatud toitudes on kasutatud eestimaist liha ja köögivilja, komponendid on valitud lähtuvalt inimorganismi vajadustest ja retseptid kokku pandud eestlaste maitsest johtuvalt. Sarja toodetes ei ole kasutatud kunstlikke lisa- ega säilitusaineid. Põltsamaa Topz! on mõeldud ennekõike inimestele, kes kiire elutempo tõttu tööpostilt lõunale ei jõua, aga hindavad maitsvat toitu ja eelistavad täisväärtuslikku lõunat kiirnuudlitele või kontorisnäkkidele.

Eesti Peakokkade Ühenduse juhatuse liikme Inga Paenurme sõnul on olnud kauasäilivate toitude retseptide kokkupanemine ja testimine peakokkade jaoks põnev, aga pikk ja keeruline teekond. „Ülesandepüstitus oli inspireeriv, sest isegi kui on väga kiire elutempo, peaks olema maitsev ja toitev lõuna käepärast. Seega võib öelda, et Topz! on peakokkade maitse, mis on pugenud töölaua sahtlisse.“ Retseptide väljatöötamisel osalesid Eesti Peakokkade Ühenduse liikmed Inga Paenurm, Triin Teesalu, Veronika Eesmann ja Marko Kokmann.

„Toatemperatuuril säilitatava maitsva portsjontoidu valmistamine on olnud meie pikaaegne unistus, mis on nüüd tänu uuele pakendile, tehnoloogiale ja Eesti tippkokkadele täitunud,“ rääkis Topz!’i tootejuht Pille Riin Rimmel. „Otsisime pikalt sobivat portsjonpakendit, mis sobiks toidu säilitamiseks, taluks kuumutamist ja oleks taaskasutatav ning leidsime selle Ameerikast, meile teadaolevalt Baltikumis ja Põhjamaades ükski teine tootja seda pakendit ei kasuta,“ selgitas Põltsamaa esindaja. „Kauasäiliv portsjontoit lähtub väiksema ökoloogilise jalajälje jätmise soovist, sest teadaolevalt visatakse poodides ja kodudes kokku ära koguni kolmandik toidust, sest säilivusaeg läheb üle ja toit läheb hukka,“ rääkis Rimmel.

Põltsamaa Topz! sarjast leiab tomatise minestroone, tummise seljanka, mahlase kana-karri ja eheda pasta bolognese. Eesti peakokkade retseptide järgi valminud supid ja praed on valmistatud kodumaisest lihast ja köögiviljast kunstlikke lisa- ja säilitusaineid kasutamata Orkla Eesti Põltsamaa tehases. Toidu valmistamiseks kasutatakse olemasolevaid tootmisliine, uude pakkeliini investeeriti 200 000 eurot.